Soovitused kodu hoolduseks
Koristamine on korteri hoolduse osa ning see aitab tagada tervislikud elutingimused, hea siseõhu ja korteri sisustuse säilimise. Kvaliteetsete koristusvahenditega on kodu koristamine lihtne; hoiduda tuleb liigsest veest ning pindu rikkuvatest tugevatoimelistest ja abrasiivsetest puhastusainetest.
Kodu korrashoius on tähtsaim regulaarne koristamine, kuivade ja väheniiskete puhastusmeetodite ning neutraalsete puhastusainete kasutamine. Soovitame koristamisel kasutada Kiilto puhastusvahendeid, mis on saadaval suuremates kauplustes ja ehituspoodides. Soovi korral võib kasutada ka teisi korrektseks puhastuseks sobivaid puhastusvahendeid ja -meetodeid.
Vali puhastusvahend vastavalt pinna määrdumisastmele ja mustuse tüübile:
- Happelised vahendid (pH alla 6) sobivad hästi lubjasette ja rooste eemaldamiseks, loputada hoolikalt.
NB! Ei sobi marmor- ja emailpindadele. - Neutraalsed ja nõrgalt aluselised vahendid (pH 6–10) on ohutud ja sobivad kõigile vett taluvatele pindadele.
- Aluselised vahendid (pH üle 10) mõjuvad hästi rasusele mustusele, loputada hoolikalt.
Põrandad
Laminaatpõrand puhastatakse tolmuimejaga või kasutades väheniisket harja või moppi. Liiga kare puhastusvahend kriimustab laminaadi pinda, väldi pinna katki hõõrumist.
Seinad
Värvitud seinu puhastatakse lahja pesuaine ja väheniiske pesuga. Mida matim on värvitud sein, seda vähem talub pind hõõrumist. Seinte puhastamine on lihtsam, kui eemaldad plekid enne kuivamist.
Aknad
Akende pesemiseks on vaja aknapesurit, mikrokiudlappi, kuivatusliistu ning nõudepesuvahendit.
Pesuruumid
Kraanikausi puhastamiseks pihusta puhastusvahendit näiteks Kiilto UNI või Kiilto LUSTRA kraanikaussi ning pühi kraanikauss ja kraan lapiga puhtaks.
NB! Ära pihusta puhastusvahendit otse kraanile.
Pihusta puhastusvahendit näiteks Kiilto UNI WC-poti sise- ja välispindadele, kaanele ja prill-lauale. Harja WC-pott WC-harjaga puhtaks ja loputa. Puhasta teised pinnad mikrokiust lapiga.
Pesuruumide plaaditud seinte ja põrandate puhastamiseks tee pesulahus pesuvahendist näiteks Kiilto VANNI. Kanna lahus pindadele, pese seinad harjaga või varrega küürimiskäsnaga. Lõpuks pese põrandad, loputa ja kuivata.
Pliit ja praeahi
Pliiti tuleb puhastada regulaarselt, sest kuuma pliidi külge kuivanud mustust on raske eemaldada. Puhastamiseks kasutatakse leotust ja pliiditüübile sobivat puhastusainet ja -vahendit. Praeahi, restid ja ahjuplaadid puhastatakse ahjupuhastusainega.
Pliidikubu ja rasvafiltrit pestakse vähemalt kaks korda aastas, vajaduse korral tihemini.
Rõdu
Rõdu ei puhastata lahtise veega, äravoolutoru on mõeldud sadevee ärajuhtimiseks. Talvel tuleb rõdult eemaldada lumi. Lund ei tohi rõdult alla visata, vaid see kogutakse kokku, viiakse pesuruumi sulama ja valatakse kanalisatsiooni.
Suurpuhastus
Pesuruumide plaaditud seinte ja põrandate suurpuhastuseks tee pesulahus pesuvahendist näiteks Kiilto STONA. Kui pinnal on tugev lubisete, kasuta geeljat puhastusvahendit näiteks Kiilto MILKI. Kanna lahus pindadele. Pese seinad suunaga alt üles harjaga või varrega küürimiskäsnaga. Lõpuks pese põrand. Loputa hoolikalt ja kuivata.
Äravooluavade ja trapi põhjalikuks puhastamiseks eemalda lahtine mustus. Vala äravooluavasse vahendit näiteks Kiilto Kodin Klorite. Lase mõjuda 15 minutit. Pese trapp ja selle kaas nõudepesuharjaga mõlemalt poolt puhtaks. Loputa korralikult külma veega.